18.ročník udílení Cen Františka Filipovského za nejlepší herecký výkon v dabingu

logo

18. ročník udílení Cen Františka Filipovského  se konal 22.září. Dopoledne se na náměstí otevřely jarmareční stánky, kde si návštěvníci mohli prohlédnout  keramické a dřevěné výrobky, šperky, skleněné obrázky, proutěné košíky a mnoho dalších lákadel. Hlavní odpolední program byl zahájen průvodem mažoretek doprovázené dechovým orchestrem ZUŠ . Poté vystoupila Světlana Nálepková se svoji show pro děti.  Úsměvnými příběhy ze soudní síně pobavil Ivo Jahelka návštěvníky, kteří i přes nepřízeň počasí přišli,  a s deštníkem v ruce sledovali podium, kde se střídali další a další interpreti. Vtipné úryvky z výroků našich politiků, herců a známých osobností zazněly v podání imitátora Václava Faltuse a od 16 h  pódium patřilo skupině Maxim Turbulenc, která přilákala  návštěvníky všech věkových kategorií.  Od 17 h  se v Občanské záložně předávaly Ceny Františka Filipovského dabingovým „mistrům“. Přímý přenos z předávání Cen sledovali diváci na velkoplošné projekci na náměstí. Závěr sobotních slavností patřil poprockové legendě skupině Turbo  a rockové kapele z Jižní Moravy Premiér, která  hitem Hrobař sobotní  program zakončila.

Současně s programem na náměstí se v prostorách ateliéru Josef v ulici Štítného v poněkud komornějším duchu odvíjel neméně lákavý program. Vystoupil zde písničkář, básník, spisovatel, herec a také jogín v jedné osobě  Pepa Nos,  jeden z nejlepších současných českých houslistů Jaroslav Svěcený. Návštěvníci měli také možnost se zaposlouchat do vznosných tónů chrámového Svatomartinského sboru.

18.ročník (22. září 2012) 18.ročník (22. září 2012) 18.ročník (22. září 2012) 18.ročník (22. září 2012) 18.ročník (22. září 2012)